fbpx

Akademia Sportu Amber

W czerwcu 2021 roku powołana została Akademia Sportu AMBER z pierwszą siedzibą w Kaliszu.

Nazwa i znaczenie

AMBER nawiązuje do ,,Szlaku Bursztynowego’’ na którym miasto Kalisz było położone oraz odgrywało duże znaczenie handlowe, nadane przez wyprawy Rzymian,  dotyczące bursztynu nazywanego ,,złotem północy’’ lub ,,złotem słowiańskim’’. Dlatego herb klubu opatrzony jest kolorami bursztynu oraz posiada wizerunek hełmu żołnierza rzymskiego z tamtego okresu, który jest symbolem dyscypliny, sprawności fizycznej, silnej mentalności oraz wyjątkowego kunsztu działania.

Cel

Zamierzamy realizować projekt edukacji dzieci i młodzieży przez sport, dbając o fundament moralny i duchowy naszych zawodników i ich rodzin. Zawsze z wiarą w człowieka i niesieniem radości. Sport w szczególności piłka nożna jest naszą pasją, dlatego pragniemy dostarczać zadowolenie i spełnienie dzieciom i młodzieży w trudnym dla nas wszystkich czasie. Wprowadzamy innowacyjny program szkolenia aby zmienić oblicze młodzieżowej lokalnej piłki nożnej, naszym marzeniem jednocześnie ambicją jest aby wychować wielu piłkarzy, którzy będą reprezentować nasze miasto na poziomie centralnym.

Założycielami Akademii są wybitni praktycy i specjaliści, pasjonaci piłki nożnej, której podporządkowali całe swoje życie.

Jest to jedyny w swoim rodzaju projekt rozwoju i edukacji młodych piłkarzy, polegający na ewolucyjnym programie treningowym łączącym technikę użytkową i taktykę gry z rozwojem motorycznym wraz z elementem kontroli odpowiedniego żywienia opartego na właściwej diecie.


Proces rozwoju zawodników odbywa się pod okiem znamienitych profesjonalnych trenerów z licencjami UEFA, wykwalifikowanych ekspertów oraz psychologa sportowego kontrolującego odpowiedni indywidualny rozwój mentalny zawodników, oraz poszczególnych drużyn. Projekt ten obejmuje chłopców i dziewczynki od czwartego roku życia.

MISJA AS AMBER:

Popularyzacja kultury fizycznej i sportu wśród dzieci w wieku od 4 – 18 lat oraz dostarczenie wychowanków do drużyn piłkarskich reprezentujących Miasto Kalisz.

Aktywności i zajęcia sportowe organizowane przez Akademię Sportu Amber

Twórcy Akademii Sportu Amber

Łukasz Derbich, Prezes Zarządu

Łukasz Derbich

Były zawodnik z 20-letnim doświadczeniem. W Ekstraklasie występował w Cracovii Kraków i Ruchu Chorzów. Rozegrał blisko 250 spotkań w ekstraklasie oraz w 1 i 2 lidze. Został wybrany najlepszym obrońcą 1 ligi w barwach Tura Turek oraz odkryciem sezonu w zespole Cracovii. Bronił barw KKS-u Kalisz w drużynach młodzieżowych oraz w drużynie seniorów. 

Czytaj więcej

Mikołaj Szymczak, Wiceprezes

Mikołaj Szymczak

Trener z licencją UEFA A, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, specjalizacja trenerska. Członek wydziału szkolenia i piłkarstwa młodzieżowego w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej. Przygodę trenerską rozpoczął w swarzędzkiej Unii z grupami naborowymi. Pracował w Kotwicy Kórnik jako asystent u trenera Marcina Drajera (szef szkolenia w WZPN). Zbudował strukturę najmłodszych grup szkoleniowych w Kotwicy.

Czytaj więcej

Paweł Szwajkowski, Współwłaściciel

Paweł Szwajkowski

Współwłaściciel Akademii Sportu Amber, CEO marki Planteon.pl Kontynuator rodzinnej firmy z tradycjami, od ponad 20 lat dystrybuującej przyprawy na każdy kontynent naszej planety. Uczciwość, życzliwość oraz sumienność to cechy, którymi Paweł buduje swój biznes oraz wspiera Akademię.
Czytaj więcej

Zapisz dziecko na treningi w Akademii Sportu Amber: