fbpx

Pierwszy kongres Akademii Sportu AMBER

Dziś w siedzibie Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbył się Pierwszy Kongres Akademii Sportu AMBER pt. „Świadomość zdrowia w sporcie”

Punktualnie o godzinie 17.00 prowadzący Piotr Jasiński oficjalnie dokonał otwarcia kongresu. Następnie zabrał głos prezes Akademii Łukasz Derbich, który podsumował pierwszy okres działania Akademii oraz przedstawił koncepcję  szkolenia zawodników i podzielił się doświadczeniami ze swojej kariery sportowej i świadomości zdrowia w zawodowym sporcie.

Wiceprezes Akademii ,koordynator ds. szkolenia Mikołaj Szymczak przedstawił proces projektu szkolenia, kierunek dalszego rozwoju z istotną rolą sprawności ogólnej u dzieci i młodzieży w dzisiejszych czasach oraz budowaniu pewności siebie w procesie treningowym w Akademii Sportu AMBER.

Podczas Kongresu prelekcje wygłosili również  wybitni specjaliści:

Pierwszym był Robert Chwiałkowski ekspert dietetyki leczniczej, dietetyk, psychoterapeuta, trener terapii oddechowej. Olimpijczyk w kajakarstwie. Trzykrotny medalista mistrzostw świata. Wielokrotny mistrz Polski. Współpracował z kadrą olimpijską kajakarzy i kanadyjek. Od 25 lat jest praktykiem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC).

Podczas wystąpienia poruszył trzy ważne wątki : Zdrowe spojrzenie na dietę, dietę dopasowaną do indywidualnych potrzeb człowieka oraz terapię oddechową  (świadomy oddech)

Następnie  o budowaniu silnych relacji z dzieckiem, byciu świadomym rodzicem oraz o wychowaniu wewnętrznie silnych, zdrowych i świadomych dzieci wykładprzedstawiła Anna Maria Krajewska – psycholog, psychoonkolog, właścicielka firmy Slow Life&Business – Centrum Psychologii Zdrowia i Psychoedukacji. Prelekcja wzbudziła pozytywne emocje, bardzo podobał się styl i umiejętność dotarcia do uczestników i jednocześnie wyjątkowy przekaz informacji. W dalszej części Piotr Jasiński wyraził podziękowania Partnerom Akademii, wręczono  statuetki i upominki oraz po krótkim podsumowaniu około godziny 20.00 miało miejsce oficjalne zakończenie kongresu podkreślone gromkimi brawami. 

Dziękujemy wszystkim rodzicom i partnerom, którzy uczestniczyli w Kongresie! 

Do zobaczenia już niebawem na drugim kongresie

Dziękujemy razem tworzymy nową jakość.